Warszawa. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Ostatnie seanse Kina Letniego na placu Europejskim - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Sobota, 20 kwietnia 2019
Wybierz miasto na mapie
Ostatnie seanse Kina Letniego na placu Europejskim
Data dodania: 2018-08-29 11:14:51
Ostatnie seanse Kina Letniego na placu Europejskim
Ostatnie seanse Kina Letniego na placu Europejskim Ostatnie seanse Kina Letniego na placu Europejskim
Źródło zdjęcia: partnersi.cm
Ghelamco Poland wraz z partnerem wydarzenia, firmą Samsung Polska, zapraszają na ostatnie już w te wakacje seanse Kina Letniego na placu Europejskim. W tym tygodniu w repertuarze dokument: „Kumare. Guru dla każdego”, dramat „Egzamin”, a dla najmłodszych „Paddington”.

W najbliższą środę (29 sierpnia) tradycyjnie dokument. O godz. 20.30 na dużym ekranie na placu Europejskim zobaczymy „Kumare. Guru dla każdego”. Film to zapis wyjątkowego eksperymentu. Reżyser Vikram Gandhu wciela się w postać Kumare, oświeconego guru. Następnie odwołując się m.in. do wschodniej filozofii życia, jogi, gromadzi wokół siebie wspólnotę i zachęca do życia w zgodzie z samym sobą, wyciszania emocji na drodze fizycznych oraz oddechowych ćwiczeń ruchowych. Po co to robi? Chce sprawdzić skąd w człowieku bierze się silna potrzeba duchowości. Film jest zabawnym, choć równocześnie niezwykle szczerym i wnikliwym spojrzeniem na temat relacji człowieka i wiary.

W filmowy czwartek (30 sierpnia) o godz. 20.
.30 rumuński dramat „Egzamin”. Główny bohater, Romeo Aldea żyje od lat w małżeństwie, w którym nie ma miłości. Z uwagi na dobro dziecka odsuwa od siebie decyzję o rozwodzie, jednocześnie utrzymując potajemne kontakty z kochanką. Najważniejsze jest dla niego szczęście dorastającej córki, dla której zrobiłby wszystko. Próbuje stworzyć jej jak najlepsze warunki do startu w dorosłe życie i marzy o tym, by celująco zdała maturę, a potem wyjechała na studia do Wielkiej Brytanii. Jednak w obliczu dramatycznego zdarzenia bezgraniczna miłość i dobre chęci okażą się niewystarczające. Kłamstwa, hipokryzja i konieczność kompromisów uruchamiają lawinę wydarzeń, które wystawią mężczyznę i jego bliskich na próbę.

Na zakończenie tygodnia ostatni seans Kina Letniego w tym sezonie. W niedzielę (2 września) o godz. 16.00 dla dzieci przygotowano animację „Paddington” zainspirowaną kultową serią książek Michaela Bonda o słynnym niedźwiadku. Tytułowy bohater przebył długą drogę z Peru do Anglii, by na skutek przypadku trafić w ręce rodziny Brownów. Jest bardzo grzecznym misiem, mówi „dzień dobry”, „do widzenia”, „dziękuję”, ale też w swej prostocie bardzo naiwnym. Trudno mu zrozumieć zasady panujące w brytyjskim społeczeństwie, co jest przyczynkiem do mnóstwa przygód i kłopotów. Jednak najmłodszym przedstawicielom rodziny Brownów, Jonathanowi oraz jego siostrze, zupełnie to nie przeszkadza i kochają niedźwiadka bez żadnych uprzedzeń.

Partnerem Kina Letniego na placu Europejskim jest Samsung, który jako producent wysokiej klasy telewizorów QLED TV i firma zaangażowana w rozwój technologii HDR dba o potrzeby widzów, oferując im świetne wrażenia wizualne także w domu.

Wstęp na projekcje jest bezpłatny. Na miejscu można kupić smaczne przekąski, dania z grilla i napoje, również alkoholowe. Do dyspozycji zmotoryzowanych gości jest ogólnodostępny parking pod Warsaw Spire (koszt pierwszej godziny 8 zł, każda kolejna 10 zł).


Kino Letnie na placu Europejskim
Środa i czwartek o godz. 20.30
niedziela o godz. 16.00
Wstęp wolny

Aktualne informacje i repertuar dla dorosłych: https://www.facebook.com/events/395833140824454/

Aktualne informacje i repertuar dla dzieci:
https://www.facebook.com/events/2591534751072669/


REPERTUAR:

Dokumenty (godz. 20.30)
29.08 Kumare. Guru dla każdego

Hity kinowe (godz. 20.30)
30.08 Egzamin

Filmy animowane (godz. 16.00)
02.09 Paddington


partnersi.cm
Tagi: kino letnie, Warszawa, plac Europejski
Najczęściej czytane
go to top